Wednesday, October 30, 2024
en

Комплексні рішення відновлення та росту економіки

Національній раді
з відновлення України від наслідків війни

21.05.2022

Передумова

Зріст доходів Держави – це найбільший пріоритет сьогодні для захисту нашого майбутнього

Наше майбутнє під загрозою, якщо недофінансуємо Армію.
Тому Державі необхідно швидко збільшити свої доходи за швидким ростом економіки.

Сьогодні для стримання економіки в умовах війни Державі потрібно в 2-а рази більше доходів за тих, які вона мала раніше. А для перемоги у війні, для скорочення строків війни, Державі потрібно ще більше доходів. Розраховувати на союзників звичайно можна, але цієї допомоги завжди буде недостатньо та надходитиме вона запізно. Ми не можемо ризикувати майбутнім своєї країни за покладанням тільки на союзників – це великі ризики! Тому потрібно максимально ефективно використовувати всі нагоди, яких сьогодні маємо більше за зазвичай!

Для того, щоб доходи Держави зросли суттєво, потребуємо на дуже зростання доходів економіки, за щонайменшим не зменшенням загального податкового навантаження. Ми маємо колосальний запас міцності для зростання економіки, тому що імпортуємо в країну 50% всього, що споживаємо, тому що експортуємо з країни переважно сировину, яка за переробкою закордоном у рази збільшує свою додаткову вартість. За виробництвом всього цього в Україні, суттєво зростемо, можемо швидко зростати вже зараз, за правильними прийнятими рішеннями Влади. Не зменшення податків покращує бізнес-середовище в країні, його інвестиційну привабливість. Не зменшення податків вирішує проблеми бізнесу в країні. Більше того, якщо Держава запропонує «класні» рішення, за якими умови для всіх рівні, за якими прозорий будь-який ринок для всіх з його недоліками та можливостями, безспірно та швидко вирішуються будь-які спори на ринку та неможливим є вплив на це рішення будь-ким, за якими в країні не буде інфляції та послаблення національної валюти, а порушення правил в країні, невиконання своїх зобов’язань, агресія проти країни – невигідними та марними, Держава може навіть збільшити податкове навантаження, без заперечення інших, на що сьогодні дуже потребуємо. Само всьому цьому присвячують ці комплексні рішення зі швидкого відновлення та росту.

Запит Держави на вирішення ключових поточних проблем запустить нову економіку та автоматично відтворить стару економіку

Ключова короткострокова ціль Держави – це запустити нову економіку,
яка буде мати запит на нові товари та послуги, що вироблятимуться в Україні
на суму не меншу за 100 млрд. дол. США на рік на постійній основі.

Сьогоднішні індикатори показують, що Держава недоотримує 50% запланованих надходжень, що більше 50% громадян не мають роботи, або знаходяться у примушених відпустках, або їх зарплати суттєво зменшилися – економіка країни згорнулася в 2 рази. Повернути все назад, як було, не можемо, бо «війна», бо «окупація території», бо «ризики війни», і це не повернеться у найближчий час та може затягнутися. За меншими доходами громадян, поменшав попит на внутрішньому ринку, що призводитиме до ще більшого скорочення робочих місць, оскільки не потрібно вже виробляти стільки продукції та послуг, як було. За цим наступатиме наступне коло скорочення, бо за звільненням людей та меншими їх зарплатами, загальний попит скорочуватиметься ще більше.

Швидко виправити ситуацію можна за становленням нової економіки, яка з одного боку компенсує втрати старої економіки, а з іншого боку зростатиме попит на робочі місця в Україні та доходи громадян, а тому відновлятиметься втрачений попит на продукцію старої економіки, чого сьогодні найбільше потребує бізнес.

Інакшого шляху не має. Всі інші спроби Держави фінансово допомогти старій економіці, фінансово допомогти людям, що втратили роботу, нікчемні за потребою значних ресурсів, яких не має. Друкуванням Національним банком додаткових грошей, яких не вистачає Державі, не вирішить проблеми, натомість створить інші величезні проблеми за ростом інфляції та падінням курсу гривні. Чим більший обсяг купівлі НБУ військових, інших державних облігацій, тим вищий зріст інфляції та більший курс падіння гривні, за яким планувати розширення та створення нового бізнесу, із запитом на потрібні нові робочі місця – неможливо.

Тому головною задачею Держави сьогодні є найшвидший запуск нової економіки!

Для відновлення обсягів споживання економіки, потрібно працевлаштувати 5 млн. українців. Для цього потрібні інвестиції у нові робочі місця у розмірі не менше 50 млрд. дол. США. Щоб окупити ці інвестиції інвестору потрібно щорічно отримувати доходи не менші 100 млрд. дол. США упродовж 7-10 років.

Якщо в Україні з’явиться потреба у такому додатковому виробництві товарів та послуг, вигоди за цим будуть зрозумілі та гарантоване їх отримання, з’явиться інтерес у інвестора. У нас таких інвесторів із таким обсягом інвестицій не має, у переважній більшості це буде іноземний інвестор. Іноземний інвестор потребує того самого, чого благає і наш бізнес від Держави, але про ці задачі, готові рішення, що їх вирішують трохи згодом, у 2-ому блоці задач та рішень, щоб не втрачати логіку пояснення.

Нам вистачить допомоги союзників тільки за умов швидкого запуску нової економіки. Більшого союзники надати не зможуть

  • Партнери зацікавлені в нашому зростанні, бо це зменшує потребу у фінансовій допомозі нам. Союзники підтримують план України, якщо ми досягнемо такого зростання, при якому участь їх дефіцитних бюджетних коштів мінімальна, а вигоди зрозумілі.
  • Натомість за вимогою України у більшій підтримці зростатиме частка союзників, яка наполягатиме на невигідних для нас угодах із ворогом. Бо дефіцитні бюджети партнерів, якими керують Уряди наших союзників, не потягнуть великих вимог України.

Досягнути потрібну мету відновлення та росту – це створити запит на ринку України на нову продукцію та послуги на суму не меншу 100 млрд. дол. США на рік. Це є в інтересах наших партнерів, якщо це досягається за мінімальною участю їх дефіцитних бюджетних коштів. Така потреба наших союзників, яка збігається із нашою потребою сьогодні, за цією війною, є великою можливістю, якою нерозумно не скористатися!

Сьогодні наші союзники мають достатньо фінансових проблем із нами.
А саме:

  1. Фінансування дефіциту бюджету
    Потреба у фінансовій допомозі Україні сьогодні сягає 5 млрд. дол. США на місяць. Оскільки економіка України згорнулася, а дії української влади обмежені, то економіка надалі може зменшуватиметься, про що говорили вище. Це значить, що ще більше зменшуватиметься дохідна частина бюджету України.
    Оскільки вже завтра Україні потрібно буде переходити від оборони до наступу, українська Армія потребуватиме ще більшого ресурсу, бо сторона, яка наступає, витрачає більше ресурсів за сторону, яка тримає оборону. Таким чином ще більше зростатиме необхідність у фінансуванні бюджетом війни за перемогу.
    Тому Україна за відсутністю змін потребуватиме у ще більшій фінансовій допомозі союзників на покриття бюджетного дефіциту – до 10 млрд. дол. США на місяць. У річному вимірі – це 120 млрд. дол. США! Наша війна може затягнутися на роки.
  2. Військова допомога
    Наші союзники сьогодні також несуть витрати за військовою допомогою нам – купують зброю, навчають, транспортують допомогу нам тощо. Їх обсяг не менший за 6 млрд. дол. США на місяць, що також може збільшитися за потребою у наступі України! За річним виміром – це 70 млрд. дол. США!
  3. Гуманітарна допомога
    На допомогу українцям закордоном, в Україні, наші союзники також витрачають до 3 млрд. дол. США на місяць. За річним виміром – це 30 млрд. дол. США!

220 Млрд. дол. США на рік – це загальні можливі втрати наших союзників за фінансуванням наших потреб сьогодні, що лягатиме на бюджети цих країн, де гроші обмежені, у дефіциті! Це забагато для бюджету наших союзників, бо становить до 3% всіх їх бюджетів! Щоб зрозуміти на скільки це забагато, уявимо, що Україна – це всі наші союзники. До нас звертається якась країна про допомогу та просить на фінансову допомогу, яка рівноцінна 30% всіх бюджетних коштів, що йдуть на медицину у країні. Зможемо допомогти та лишити кожного третього без медичної допомоги на довгий період? Звичайно не зможемо, але будемо намагатися знайти більше учасників у такій допомозі, щоб на нас приходилась менша частка таких витрат. Чути від України про потребу у ще більшій допомозі, може стати великим випробуванням для них, бо страждатимуть у недофінансуванні з боку урядів їх країн всі. Це ми ще не говоримо про потребу у відновленні інфраструктури України, яку наша Влада вже рахує сотнями мільярдів та чомусь сліпо вірить, що нам обов’язково допоможуть.

Якщо ми не скоротимо витрати партнерів на нашу підтримку, вони можуть не витримати задовгих очікувань нашої перемоги та тиснутимуть на нас поспішати з укладанням невигідних, загрозливих нашому майбутньому угод із ворогом!

І навпаки,
за швидким ростом економіки України, союзники отримують наступні вигоди:

  1. Ми не потребуватиме їх фінансової та гуманітарної допомоги, вся допомога обмежиться тільки військовою допомогою.
    Загальні витрати на поточні проблеми України скоротяться з 220 млрд. дол. США на рік до 100 млрд. дол. США та надалі скорочуватимуться.
  2. Велику частку відновлення Україна потягне самостійно.
    Ми запустимо механізм, за яким надалі економіка України дуже швидко зростатиме, а тому потрібно буде значно менше фінансової допомоги на відновлення інфраструктури країни після війни, а за нашими рішеннями нижче такої допомоги взагалі не потрібно.
  3. Рішення, про які будемо говорити нижче, допомагають вирішувати внутрішні проблеми наших союзників.
    Вони отримають зниження вартості на харчові продукти, енергоносії та (ключове) зростання доходів їх компаній на ведені бізнесу в Україні. За ростом нашого ринку та великих перспектив подальшого швидкого росту, зростатимуть акції компаній, доходів громадян цих країн та зростатиме споживання у цих країнах та їх економіки загалом. Наш швидкій зріст стане драйвером росту їх економік!

Ці наші рішення вигідні нашим союзникам, а тому ми можемо використати їх інтерес у досягненні свого інтересу!
Це унікальна можливість для нас зараз зробити все дуже швидко, бо наші союзники і в першу чергу США та Велика Британія, обов’язково підтримають наш чіткий план, який несе тільки вигоди всім, а не проблеми за його відсутності.

Створення інтересу інвестора та бізнесу для запуску нової економіки

У цьому розділі надамо пропозиції, за якими забезпечимо гарантовані сплати за великий обсяг абсолютно нових товарів та послуг, що вироблятимуться в Україні.

Знов повернемося до цифр, за якими буде відновлена стара економіка та створена нова:

В Україні не має такого обсягу інвестицій, тому в переважній більшості, це будуть іноземні інвестиції. Для іноземних інвестицій 50 млрд. дол. США це зовсім-зовсім мало, бо щороку компанії розвинутих країн світу, вкладають у створення робочих місць в інших країнах 2 трлн. дол. США. Тому апелювати потрібно до приватного бізнесу, для якого цей потрібний нам обсяг нікчемно малий, а не до Урядів країн-союзників, які мають дефіцити своїх бюджетів, щоб ще тягнути додаткові витрати за нашим запитом.

У всіх цих рішеннях одразу вирішимо декілька задач та проблем та максимально ефективно використаємо надані можливості!

Союзникам та провідним виробникам зброї вигідніше, щоб потрібна зброя вироблялася в Україні

Запит на виробництво сучасно зброї у Країні

  • забезпечує Армію,
  • створює робочі місця і
  • наповнює Бюджет.

Нашій Армії потрібна сучасна зброя, яка стріляє далі за зброю противника, бачить у ночі, менш витратна за паливом, не потребує багато обслуговування та ремонту, може рухатися бездоріжжям та долати перешкоди – мати технологічну перевагу над ворогом. За такою зброєю ми можемо значно меншими зусиллями перемагати та витісняти ворога з нашої території, захистити інфраструктуру та бізнес, нові інвестиції від ракетних ударів противника.

Якщо Держава робитиме замовлення на постійній основі на купівлю на 2 млрд. дол. США такої зброї на місяць, 100 ТОП-військових виробників світу змагатимуться за таке держзамовлення. Вони погодяться на вимогу Держави з виробництва цієї зброї та оснащення, всієї проміжної продукції для цього виробництва в Україні, оскільки такий обсяг становить 10% всіх їх річних доходів. Ці виробництва можуть проводиться під землею, або за компактними місцями, 100% захист якого можна забезпечити невеликою кількістю сучасної ППО, що унеможливлює ризики потрапляння ракет. Або ми можемо домовитися з Польщею на передачу у довгострокове використання прикордонних смуг з Україною для роботи українців на цих підприємствах та співпраці цих підприємств в юридичному полі за законами України та сплатами податків до бюджету України.

2 млрд. дол. США на місяць на закупки озброєння та оснащення ми можемо просити компенсувати наших союзників, які і так витрачають на військову підтримку нам сьогодні не менше 6 млрд. дол.США. Наші союзники так само замовляють у своїх виробників це виробництво озброєння для наших потреб. Але вартість цього озброєння там їм обходиться дорожче, виробничі потужності там обмежені, вони несуть більші витрати на логістику та постачання цього озброєння в Україну, втрачається важливий час. Тепер ми будемо це робити самі – замовляти це озброєння у тих самих компаній, але за виробництвом вже у нас. Замовляти те, що вважаємо за потрібне для своєї перемоги та забезпеченні технологічної переваги нашої Армії у наступі. Ці компанії зростатимуть свої продажі та зростатимуть вартість своїх акцій, на чому виграватимуть американці та британці, але при цьому вони допомагають працевлаштувати українців, сплачують податки в бюджет України. Держави же наших союзників за таким рішенням зможуть зменшити свої витрати на військову допомогу нам з 6 млрд. дол.США до 5 млрд. дол.США, включно із 2 млрд. дол.США оплат за нашим замовленням на виробництво в Україні, бо зменшиться складова логістики та постачання озброєння до нас, за ті самі гроші в Україні можна виробити більше зброї, більшої якості, бо вартість виробництва в Україні цієї зброї буде менша, а тому потрібно менше купувати іншого озброєння та оснащення, для потреб України.

За таким рішенням ми забезпечимо нову економіку постійними замовленнями на 25 млрд. дол. США на рік та створюємо технологічну перевагу над ворогом, захищаємо наш бізнес та нового інвестора!

Високий податок на експорт сировини змотивує виробників перенести переробку в Україну

Допоможемо світу вирішити проблеми із забезпеченням продовольчої безпеки

  • за величезною користю та колосальними вигодами для себе,
  • за нульовими витратами Держави та наших союзників,
  • за суттєвим ростом нового виробництва та робочих місць в Україні,
  • за суттєвим ростом доходів селян та доходів Держави.

Ми маємо колосальний актив, яким досі не можемо ефективно скористатися! Сьогодні Україна експортує сільськогосподарської сировини на 20 млрд. дол. США! Ця продукція дуже потрібна за кордоном, без неї ніяк. Із цієї продукції далі виробляється продукція на загальну суму 200 млрд. дол.США! Ми втрачаємо близько 7 млн. робочих місць! Без нашої сировини вони не можуть, але робочі місця там! І це ще не все. Наше сільське господарство недостатньо ефективне, бо недостатньо грошей у фермерів для реалізації сучасних технологій. За приходом інвестора із сучасними технологіями врожайність нашої землі збільшиться в рази. Ми можемо замістити не тільки потребу світу у сировині з України, але й потребу світу у сировині нашого ворога.

Держава повинна встановити правило, що вивозити сировину, напівфабрикати можна тільки за великими податками. Запропонувати американським та британським чисельним компаніям інвестувати у переробку сировини у кінцеву для споживання у світі готову продукцію. Ці компанії виграють на логістиці, бо мають сировину поруч та мають великий Європейський ринок споживання. Виробництво цієї продукції в Україні буде дешевшим за будь-яку іншу переробку у інших країнах, а тому ці компанії матимуть суттєву перевагу, бо сировини на світовому ринку без нас не вистачатиме, а без нашого збіжжя та напівфабрикатів сировина там буде дорожча за сировину в Україні. Якщо ми вводимо великі податки на вивіз збіжжя та напівфабрикатів, вигідно інвестувати у повну переробку сировини в Україні.

Крім цього, Держава може ввести високу мінімальну вартість на землю та її оренду, скажімо на середньоєвропейському рівні не менше 30 000 дол.США за га та не менше 600 дол. США за га відповідно. Оскільки вартість на нашу землю пропонується середньоєвропейська, а якість нашої землі найкраща, за відкриттям чисельними виробниками переробки сільськогосподарської продукції в Україні, вони створять ще більший запит на сировину, а наша земля може це забезпечити. Тому інвестор з технологіями, поспішатиме реалізувати цей попит за збільшенням врожайності нашої землі та створюватиме додатковий попит на землю, за чим вартість землі та її оренди зростатиме.

Держава може встановити правило, що одна пов’язана компанія не може купувати не більше якоїсь визначеної частки землі в Україні. Селяни не постраждають, а тільки виграють, бо продаватимуть землю, здаватимуть її в оренду за значно більшими цінами. Виграватиме за цим і Держава, яка може за дуже дорого здавати державну землю в оренду та заробляти на цьому великі гроші. Боятися, що продадуть всю землю комусь, також не потрібно, бо збільшена в рази врожайність, постійне зростання вартості українскьої землю, високі податки на вивіз збіжжя та полуфабрикатів – тільки переробка, збалансує попит на землю, а тому далеко не все купуватиметься.

На переробці нашої продукції, що експортується з України може бути створена нова економіка, доходи якої можуть збільшитися із сьогоднішнього експорту 20 млрд. дол. США на рік до 200 млрд. дол. США на рік, бо додаткова вартість кінцевої до споживання продукції більша за вартість сировини у 10 разів. Це колосальна економіка, більша за весь наш ВВП сьогодні.

Крім цього, за рахунок приходу в Україну інвестицій у технологію обробки землі, Україна може подвоїти врожайність своєї землі, а тому потенціальна можливість переробки продукції зростає. Ми можемо переробляти сільськогосподарську продукцію, яку раніше експортували не на 20 млрд. дол. США, а на більші обсяги, а тому ми можемо створювати більшу економіку за фантастичні 200 млрд. дол. США. Збільшимо врожайність землі за приходом технологій, зростемо обсяги зерна, яке матимемо у наявності та готові переробити. Замістимо своїм зерном та можливостями його переробки дороге російське зерно за меншою врожайністю ворога та неможливістю переробляти власну сировину.

За платними дорогами Бізнес більше зароблятиме, українець менше витрачатиме, а Держава – молодець

Платний проїзд новими дорогами за вигідною економікою для всіх

  • створить запит на будівництво таких доріг без державного фінансування,
  • запросить провідні світові мережі АЗС у країну,
  • створить запит на виробництво палива в Україні для власних потреб та на експорт.

Нам потрібна конкуренція доріг за маршрутами постачання від західного кордону до Наддніпрянщини. Ці дороги будуватимуться без жодної гривні з бюджету України,
оскільки пропонуються правила, які вигідні всім: інвестору, споживачу і Державі.

Щоб інвестору було вигідно будувати дороги в Україні, потрібно щоб вони були платними. Вони матимуть інтерес до будівництва таких доріг, якщо вони забезпечуватимуть потрібну економіку.

Українцям та бізнесу буде вигідно користуватиметься цими дорогами, якщо вартість за цими дорогами частково компенсуватиметься вартістю палива, бо продаж палива вздовж цих доріг буде звільнено від акцизу, бо вздовж цих доріг залучатимуться провідні світові мережі АЗС, за конкуренцією яких споживач отримує вигіднішу ціну на паливо. Бо буде висока швидкість переміщення цими дорогами, а якість доріг суттєво збільшуватиме ресурс авто та зменшить витрати на ремонт та сервіс.

Так, скажімо, у будівництво 12,5 тис. км широкосмугових, якісних доріг, інвестору потрібно вкласти 50 млрд. дол. США інвестицій. Якщо інвестор зможе щороку на цих дорогах заробляти 3 млрд. дол. США, це дуже цікаво інвестору. В Україні споживалося 10 млн. тон палива на рік, за яким загальний пробіг легковим транспортом складався десь 70 млрд. км, а вантажним транспортом десь 20 млрд. км. Якщо встановити плату за користування дорогою 0,04 дол. США/км для легкового транспорту та 0,12 дол. США/км для будь-якого вантажного транспорту, за умов що всі користуються тільки платними дорогами, можна було збирати 5 млрд. дол. США плати за користування такими дорогами. Це прийнятна ціна для українців та бізнесу, оскільки на акцизі за паливо українці до цього сплачували 2,5 млрд. дол. США на рік. На невисокій конкуренції серед власників АЗС, які здебільше належать фізичним особам, які закладають більшу маржинальність, які не можуть собі дозволити більш дорогого продуктивного обладнання та технологій, українці та бізнес переплачували не менше 10% від вартості пального, а це ще близько 1 млрд. дол. США їх економії. Якщо враховувати, що за новими широкими дорогами швидкість переміщення транспорту в рази побільшає, що дає можливість бізнесу заробляти в рази більше, а громадянам збільшувати ресурс авто та зменшувати витрати на його ремонт, – всіх влаштує така ціна на вартість 1 км дороги.

Спрогнозуємо який обсяг на зараз може бути за 12,5 тис. км основних доріг правобережної від Дніпра України. 12,5 тис. км це тільки 10% від загальних доріг України, але ми говоримо про основні та єдині сьогодні маршрути, що поєднують торгівлю України із всім світом, яким рухаються українці сьогодні, гуманітарна та військова допомога. Тому можна сміло казати, що на рух цими дорогами припадатиме не менше 1/3 всього річного руху українців. Тобто інвестор може за сьогоднішніми доходами українців та бізнесу розраховувати на збір з цих доріг 1,5 млрд. дол. США на рік, що надалі зростатиме швидшими темпами за росту економіки України.

Але доходи інвестора обмежуються не тільки платою за користування дорогою. Інвестору буде передано у власність земля обабіч доріг, за торгівлю та здачею в оренду якої інвестор може отримувати додаткові доходи. Бажання розмістити бізнес уздовж цих доріг, вздовж яких концентруватиметься великий обсяг вантажопотоку, розміщення провідних світових АЗС вздовж цих доріг, зростатиме вартість землі обабіч платних доріг. За конкуренцією за землю вздовж доріг, інвестор може розраховувати на продажі щороку скажімо 1 га землі за кожними 10 км дороги, за вартістю не менше 300 000 дол.США, яка окупиться власниками таких АЗС за 2-а роки, а тому є прийнятною. А це значить, що за 12,5 тис. км доріг інвестори збиратимуть щороку за продажем землі додатково не менше 0,5 млрд. дол.США доходів.

Держава може гарантувати таким інвесторам доплату, якщо вони збиратимуть менше 3 млрд. дол.США за своїми доходами із цих доріг. Державі таке співробітництво вигідне, оскільки вона може у нашому розрахунку платити щороку інвесторам тільки 1 млрд. дол. США на рік, бо за розрахунками вище інвестор збиратиме з оплати за користування дорогами 1,5 млрд. дол. США на рік та 0,5 млрд. дол.США на рік із продажу землі вздовж доріг, а йому потрібно збирати 3 млрд. дол. США на рік. Але за цим 1 млрд. дол. США на рік Держава отримує якісні дороги, на будівництво яких їй потрібно було сплатити 50 млрд. США, а насправді значно більше, бо Держава неефективний власник та раніше це була велика корупційна яма. Оскільки ми у розрахунках беремо, що тільки 1/3 українців їздитимуть цими дорогами, 2/3 українців сплачуватимуть акциз з палива, що продаватиметься на інших неплатних дорогах, за яким Держава отримуватиме навіть із сьогоднішнім згортанням економіки в 2-а рази свій 1 млрд. дол. США на рік. Само стільки, скільки нам потрібно для компенсації інвестору недоотриманого доходу. Крім цього, оскільки Держава передає у безкоштовну власність землю уздовж цих доріг та готова компенсувати інвестору недоотримані до 3 млрд. дол. США на рік доходи, Держава отримує свою власність у цих дорогах, частка якої відповідає діленню суми доходів, отриманих інвесторами від продажу землі та суми компенсованої Державою частки недоотриманого річного доходу на 50 млрд. дол. США інвестицій у ці дороги.

Ринок палива сьогодні це 10 млрд. дол.США на рік, тому Україна за потрібного привабливого бізнес середовища та інвестиційного клімату, про які поговоримо у другому блоці рішень, може розраховувати на появу в Україні щонайменше 3-х нафто та газопереробних заводів та з десяток великих АЗС-мереж. І це вигідним буде всім, бо акцизів на продаж палива уздовж платних доріг не має, а в інших країнах є, бо величезний національний трафік цими дорогами, гуманітарний, військовий, бо за податковими правилами, про які поговоримо у другому блоці рішень виробляти та продавати та взагалі вести бізнес в Україні вигідніше.

Держава та громадяни отримають широкий та швидкий коридор руху, сьогодні тільки правобережною від Дніпра Україною.
Але за військовими успіхами України, які гарантовані за цими рішеннями, ми поширюватиме цю практику й на лівобережну від Дніпра Україну.

Економіка склалася, потрібні доходи є, питання за класним бізнес середовищем та інвестиційним кліматом, про які поговоримо у другому блоці задач та рішень.

Резюмуємо, на який обсяг нової економіки ми можемо розраховувати за цим рішенням:

  1. На будівництві доріг та вимогою України до інвестора на виробництві всіх матеріалів для цього у країні, ми можемо очікувати отримання додаткового доходу нашою економікою на рівні 50 млрд. дол. США.
  2. За інвестиціями у виробництво палива в Україні, ми можемо очікувати створення нової економіки на 8 млрд. дол. США на рік для забезпечення внутрішнього попиту, який раніше забезпечували робочі місця у інших країнах. Оскільки вартість виробництва палива у нас буде дешевшим, ми можемо розраховувати на становлення більшою за 8 млрд. дол. США на рік нової економіки за експортом.

План відбудови України: Держава купує – Банки платять – Союзники гарантують – Бізнес заробляє та сплачує податки – Податків із галузі вистачає на обслуговування кредитів

Запит Держави на будівництво пошкодженого та нового житла, який прокредитують провідні банки світу під гарантії урядів їх країн, вигідний всім, тому що

  • не потребує державних фінансів союзників,
  • звільняє їх від зобов’язань із відновлення нашої країни,
  • дає гарантовані можливості інвестору та кредитору заробити,
  • створює значно більший ринок будівництва в країні,
  • за податками з доходів та зарплат якого, Держава збиратиме достатньо коштів, щоб виконувати зобов’язання перед кредиторами

Держава може організувати створення нового великого ринку будівництва житла в Україні. Це зараз дуже важливо, бо потрібно найшвидше компенсувати громадянам шкоду за наслідками війни та паралельно вивести будівельну галузь України на зовсім інший, новий рівень.

Великим будівельним компаніям світу, які можуть будувати якісне та дешево житло, буде цікавим прийти в Україні, якщо тут буде відповідний обсяг ринку.

До сьогодні будівельний ринок України був незначним – 5 млрд дол. США на рік та мав багато перешкод та корупційної складової. За цим рішенням гарантований до оплати запит на більший ринок, а за рішеннями за другим блоком задач та рішень, про які згодом, неможлива корупція, бюрократія та якісь перешкоди.

Тільки на будівництво пошкодженого, зруйнованого житла, житла що знаходиться під окупацією, Україні потрібно швидке будівництво 30 млн. м2. Це становить 15 млрд. дол. США потенційних продаж на будівельному ринку. Ми можемо вийти на будівництво не менше 30 млн. м2 житла на рік, якщо в Україні створиться постійний щорічний попит не менший 15 млрд. дол. США на рік, що вже є цікавим обсягом для великих компаній світу. Держава може стати локомотивом запуску цього ринку за вирішенням питання компенсації постраждалим та людям, що їдуть від окупації, військовим, хто має поранення та відзнаки та створюватиме вагому частку запиту на цьому ринку, решту дороблять українці, бо вартість такого житла буде в рази менша за вартість житла сьогодні, бо ці міжнародні компанії вміють будувати якісно, дешево та швидко, мають відповідне обладнання та технології, потрібний ресурс, не закладають високої маржі, яку закладають сьогодні на нашому не дуже конкурентному ринку. За високим ростом економіки та доходів українців за реалізацією цього комплексного рішення, відкриватимуться багато нових компаній, людям потрібно переміщуватися за новим місцям життя, де є робота та де вони можуть купувати доступне житло. Найголовніше, Держава за цим пунктом рішення та за пунктом рішення, що стосується створення значно більшого ринку освіти (далі буде) приводить в Україну провідні банки світу, які нададуть доступний кредитний ресурс.

Де Державі взяти ресурс у 15 млрд. дол.США на компенсацію житла українцям? У американських та британських банків тільки із списку топ-20 банків світу у наявності 15 трлн. дол. США кредитних ресурсів. Для них наша потреба становить тільки 0,1%. Уряди США та Великої Британії можуть не виплачувати нам гроші на відновлення цих м2 житла на свою радість, а гарантувати погашення боргу цим великим банкам, якщо наша Держава не впорається із цим! Як результат виграють всі – виграють союзники, бо не потрібно витрачати дефіцитні свої бюджетні кошти, виграють ці банки, бо для них з’являється додатковий ринок та гарантоване урядами їх держав погашення за цими кредитами, виграє Держава, бо може отримати мінімальні відсотки за цими кредитами та розбити погашення цих кредитів на 20 років, виграватимуть ті, хто втратив майно, виграватимуть інші українці, бо в Україну прийдуть величезні компанії, які будують якісне та дешеве житло, створюють більші робочі місця, прийдуть великі банки, які кредитуватимуть на найвигідніших умовах, виграватиме бізнес, бо в Україні запрацюють величезні банки світу із величезним ресурсом та дешевою його вартістю.

За таким фінансуванням, Держава може взяти й більші обсяги. Так за 15 млрд. дол. США, що будуть гарантовані урядами США та Великої Британії, зобов’язання Держави до погашення складуть 750 млн. дол. США на рік. Держава може збільшити свої зобов’язання до погашення до 1,5 млрд. дол. США на рік. У цьому випадку Держава зможе додатково до потреби на будівництво житла на 15 млрд. дол. США для постраждалих від наслідків війни, створюватиме запит на новому ринку будівництва на 5 млрд. дол. США на рік, що є добрим локомотивом запуску цього ринку та приходу великих компаній.

1,5 млрд. дол. США, що витрачатиме Держава за цим цільовими витратами щорічно, компенсуються доходами, якими бюджет України отримуватиме за доходами від цієї нової галузі. За обсягом галузі 15 млрд. дол. США на рік, бюджет України отримуватиме додаткові доходи від роботи цієї галузі з податків бізнесу та заробітних плат у сумах достатніх, щоб компенсувати 1,5 млрд.дол. США цих цільових витрат Держави.

Задача Держави, витягнути максимум із розвитку цієї галузі. Задача Держави, щоб будівельні матеріали для цієї галузі, обладнання, вироблялося в Україні, але про ці умови комфортного бізнес-середовища та інвестиційної привабливості згодом, коли будемо говорити про рішення, які ми підготували за цим комплексним рішенням у другому блоці.

За будівництвом будівельних матеріалів в Україні, ми можемо очікувати на більші за 15 млрд. дол.США на рік доходи нової економіки, про які кажемо у цьому пункті. Принаймні ми можемо розраховувати додатково до 15 млрд. дол. США на рік додати ще 7 млрд. дол.США.

Найкраща допомога Україні – це виробництво допомоги в самій Україні

Держава може в рази ефективніше використати актив гуманітарної та військової допомоги, яку сьогодні інші країни готові надати Україні.
Для цього гроші, що виділяються на таку допомогу, мають бути спрямовані на виробництво потрібної продукції та послуг в самій Україні.
У цьому випадку ті, хто хочуть нам допомогти, допоможуть значно більше та зменшать потребу у такій допомозі, бо вони окрім наданого ресурсу, завантажують наші підприємства та бізнес замовленнями.

Державі потрібно вже сьогодні дуже швидко створити єдині електронні майданчики за кожним товаром, послугою в Україні. Це є простою задачею для великих розробників та тих хто обслуговує, відповідає за безпеку таких систем, про що поговоримо у наступному пункті рішень.

Весь бізнес зобов’язаний реєструватися у цих системах та буде на цих єдиних для всіх електронних майданчиках пропонувати свої можливості. За цими єдиними електронними майданчиками всі угоди прирівнюються до офіційних угод, невиконання яких відображається у стані виконання учасником своїх зобов’язань. Всі будуть прагнути виконувати свої зобов’язання та братися за те, що можуть, бо за цим формуватиметься їх рейтинг. Більш детально про економіку для розробника та Держави у створені такої Єдиної електронної системи у наступному пункті рішень.

Сьогодні Україні виділяється гуманітарна, військова допомога товарами та послугами, що імпортуються в Україну на рівні 5 млрд. дол. США на місяць. Якщо навіть частина цього обсягу стане замовленням на виробництво в Україні, наш бізнес частково відшкодує втрати за згортанням економіки, які сьогодні становлять близько 5 млрд. дол. США. Це ефективна допомога Україні, яка одночасно вирішує питання відновлення та зменшення потреби у такій допомозі.

А ще більш ефективніше буде, якщо Держава, через створений єдиний реєстр потреб від найбільшого до найменшого за пріоритетом, надаватиме таку інформацію світу. Це буде єдиний реєстр потреб у гуманітарній, військовій допомозі Україні, широко розрекламований скрізь, за яким можна за конкретною потребою у цьому реєстрі одразу перейти на єдиний електронний майданчик за відповідним товаром, або послугою та замовити цю потребу України у нашого виробника. За кожним таким виробником у реєстрі наживо інформація про вільні можливості, основні умови співпраці та зазначається відповідний рейтинг виконання зобов’язань кожним з учасників. Це прозоро, це всі пропозиції, ніякої корупції, контроль за фактом виконання та можливість заміни. Невиконання зобов’язань бачать всі, це погіршує рейтинг постачальника, йому це не вигідно, а тому будуть пропонуватися тільки справжні можливості, які будуть виконані. Це вільний ринок для всіх, справедливий ринок, із всієї пропозицією на ринку, без жодної корупції. Гроші надійно будуть використані на потреби, максимально дешево та якісно за максимально швидкий час. Всі у виграші – благодійники, бізнес, Держава, створюється імідж ідеального бізнес- середовище в Україні.

Оскільки благодійників може бути багато, більшість яких не хочуть займатися укладанням угод із конкретними виробниками на нашому ринку та участь яких маленька у загальних потребах, ці благодійники можуть перераховувати гроші на окремий спецрахунок за кожною із потреб, яку забажають підтримати, що зазначатиметься за кожною позицією у єдиному реєстрі потреб України, який буде у відкритому доступі. Цими рахунками прозоро розпоряджатимуться тільки відомі світові розпорядники коштів, яких найме Україна, щоб не було жодних сумнівів та які витрачатимуть ці кошти, що найдуть на ці рахунки, виключно за бажанням благодійників за пошуком найкращих в Україні виробників, хто якісніше, дешевше та швидше виконає запит Держави. Укладати угоди вони будуть на вказаному вище та більш детально розглянутому у наступному пункті рішень Єдиному електронному майданчику з виробництва цього продукту, послуги в Україні.

За реалізацією цього пункту можна розраховувати на відновлення ринку в Україні на 1-2 млрд. дол. США на місяць. Світ познайомиться із новим обличчям України: це відсутність корупції, вільна конкуренція, технологічність та швидкість вирішення потрібних питань. Це наше нове обличчя, яке ми створюємо за ефективним використанням цього активу, який зовсім сьогодні не використовується. У всіх потенційних інвесторів створюватиметься потрібна нам емоція, що якщо у них так працює це, значить там легко та вільно вести бізнес! Емоції дуже потрібні, вони рухатимуть інвестора! Якщо ми зробимо таку саму «красоту» за всіма іншими нашими рішеннями, ми отримаємо не тільки потік інвестицій на задоволення інтересів, що створюємо за цим блоком задач та рішень, але й за всім іншим, чим цікавить їх Україна за своїм величезним потенціалом росту: у заміщені величезного імпорту, що споживає наша країна, у переробці сировини, що експортує наша країна, у суттєвому росту ринків та споживання на шляху вирішені цих питань.

Потужний драйвер всебічного зростання. Краща IT-компанія створює і підтримує систему прозорого ведення бізнесу та інших процесів

Рішення за цим пунктом є дуже важливим, оскільки
саме за цим інструментом вирішуються питання:

  • іміджу України,
  • відсутності бюрократії,
  • швидкості вирішення будь-яких питань,
  • реалізації будь-яких прав,
  • прозорості,
  • високої конкуренції на ринку.

Інструменти, які допомагають:

  • підняти ефективність бізнесу,
  • ефективність приватних фінансів,
  • ефективність використання часу та ресурсів.

Система, яка допомагатиме учаснику бути ефективним у всьому,
що він для себе вважає важливим та багато іншого.

Нам потрібно створити Єдину електронну систему, яка об’єднує у собі окремі єдині електронні майданчики за будь-яким товаром та послугою, за будь-яким процесом у відношеннях Держава – бізнес, Держава – громадяни, за реалізацією будь-якого права громадян та бізнесу, громад тощо. Ось як ми говорили у попередньому пункті рішень про єдині електронні майданчики для кожного товару та послуги в Україні, до якого зобов’язані долучитися всі учасники цього ринку, яка показуватиме всім, вільні можливості кожного учасника за пропозицією на ринку, основні умови цієї пропозиції, рейтинг виконання своїх зобов’язань кожною особою у країні. Звичайно можна домовитися з особою про інші особисті умови співпраці, які бачать тільки сторони таких домовленостей, але ці угоди обов’язково реєструватимуться у системі. За персональними угодами сторін всю інформація та виконання зобов’язань за угодою бачать тільки сторони таких угод, або суд, за судовими спорами сторін, якщо особи нададуть суду такий доступ за цими угодами. У вільному доступі для всіх відображатимуться тільки умови, які учасник пропозиції на такому ринку розмістить для всіх, обов’язково розміщуватимуться вільні можливості особи за постачанням відповідного товару, послуги та надаватимуться системою для всіх загальний рейтинг виконання зобов’язань кожною особою, який рахуватиметься системою автоматично за фактом виконання/невиконання нею своїх зобов’язань. Якщо хтось не виконує свої зобов’язання система про це знає та позначає обсяг невиконаних особою зобов’язань у загальному обсязі прийнятих зобов’язань за всіма угодами раніше та розраховує рейтинг особи. По суті система стає єдиним майданчиком для всього, єдиною базою документообігу та офіційного листування. Система відповідає за всі процеси та взаємовідносини. Це вільна конкуренція та безперешкодний доступ до всіх пропозиції, вибір партнерів за всією пропозицією на ринку, величезна мотивація ефективного розвитку у висококонкурентному середовищі, яку створює система, висока дисципліна виконання кожної стороною свої зобов’язань. Це можливість швидкого та дешевого отримання кредиту, бо для банку, як і для інших партнерів, хто готовий давати товарний кредит, зрозумілим є, як особа виконує свої зобов’язання та завжди можна побачити негативні зміни. Ця система вільно надавати ERP та CRM для бізнесу, для управління особистими фінансами та витратами, допомагатиме планувати та ефективно управляти доходами та витратами для вирішення пріоритетних для особи питань! Та багато-багато іншого – всього.

Для реалізації всього цього у комплексі достатньо швидко, для дуже швидкого поетапного запуску електронних майданчиків в окремості, потрібно обов’язково залучити кращу IT-компанію гіганта, яка виграє тендер Держави, яка не просто візьме відповідальність швидко розробити та впровадити цю систему, яка має вже готові напрацьовані рішення, а за всім чого не має, має багато ресурсу, спеціалістів, чию роботу швидко організує та проконтролює виконання. Потрібно щоб це була велика компанія, якій є що втрачати у світі та яка дорожить репутацією на ринку, яка буде нести відповідальність та забезпечувати безпеку цієї системи, резервувати та постійно покращувати та оновлювати систему. Ця компанія в першу чергу завантажить замовленням наш IT-бізнес та суттєво зросте цю нашу галузь економіки.

Перейдемо до потрібних інвестицій та витрат Держави для швидкого запуску та роботи цієї системи. Все може почати працювати дуже швидко, бо можна починати швидко запускати окремі електронні майданчики за кожним товаром та послугою. Для розробника це дуже просто та швидко. Якщо ми запропонуємо до конкурсу Oracle, Microsoft, Google, Apple, якусь нову компанію Ілона Маска, SAP, Infor, Comarch, IFS, HansaWorld та подібних та оголосимо про готовність сплачувати щороку 2 млрд. дол. США на рік на постійній основі, ми отримаємо шалену конкуренцію за нашими забаганками серед таких учасників, бо скажімо для самих великих компаній, які працюють на такому ринку – SAP – це 8% річного ринку, для Oracle – 10% річного ринку, Microsoft має менші обсяги на такому ринку, але за рахунок України, вони можуть дуже сильно посилити свої позиції на цьому ринку. Інтерес до такого ринку приділяє Google, Apple та Ілон Маск, які за реалізацією цих рішень стануть вагомими учасниками такого ринку із всім набором рішень, щоб потім масштабувати свої продажі.

Україна виставлятиме 2-і умови розробникам, переможцю серед яких готова сплачувати щороку на постійній основі 2 млрд. дол. США:

  1. Щоб всі фахівці, компанії, які залучатимуться для розробки, реалізації, супроводження, безпеки та оновлення, були платниками податків в Україні та мешкали в Україні.
  2. Щоб нікому вони не могли продавати систему, або її блоки, бо це є власність України, продавати світом, масштабувати ці продажі можуть тільки за окремими рішеннями для бізнесу та для фізичних осіб, за обов’язковою часткою винагороди України у таких продажах.

Для того, щоб система працювала безперешкодно, обробляла величезну кількість всіх можливих операцій, потрібна швидкосмугова інтернет-мережа, величезні потужності серверів та обладнання та їх кількісне резервування. Для цього потрібна інвестиція в обладнання на 15 млрд. дол. США. Можливо Ілон Маск погодиться надати нам послугу вже на готових своїх потужностях, за що ми готові платити йому на постійній основі 0,5 млрд. дол. США на рік. Якщо це буде не Ілон Маск, ми попросимо наших союзників прогарантувати наш кредит у найбільших банках світу із погашенням цього кредиту упродовж 20 років.

Де Державі брати 2,5 млрд. дол. США на рік за систему та за користування/погашення кредиту за мережу для роботи цієї системи? Кожен громадянин, кому потрібна система, а без системи він нічого не зможе, повинен бути сплачувати 5 дол. США на місяць абонентської плати, але натомість він отримає можливість ефективно управляти своїми доходами та витратами для вирішення визначених у системі пріоритетних для себе задач, підтверджувати свою особу та свої права власності, дистанційно вирішувати будь-які адміністративні, дозвільні та судові питання, мати доступ до єдиних майданчиків товару та послуги, де всі пропозиції, а тому можна обрати для себе найвигіднішу. За такою абонентською оплатою 20 млн. громадян, Україна збиратиме 1 млрд. дол. США на рік доходів. Бізнес сплачуватиме іншу частку – 1,5 млрд. дол. США на рік за цю систему, за що натомість отримує необмежені можливості в управлінні операційною діяльністю, в управлінні фінансами, результатами діяльності та планами, у можливості дистанційно, автоматично вирішувати будь-які дозвільні, адміністративні, судові питання, підтверджувати права своєї власності та обирати кращого та безпечнішого для себе партнера.

Реалізації цієї системи дозволить підняти ефективність громадян та бізнесу, їх конкурентоспроможність, а це значить, що наш бізнес досягатиме своїх результатів із залученням меншого оборотного капіталу, а тому вони покращать свою фінансову та інвестиційну привабливість та можуть залучати більше капіталу у розширення бізнесу, відкриття нового бізнесу – у створення нових робочих місць, а це значить, що продуктивність бізнесу буде вищої, а це значить, що громадяни не будуть витрачати більше часу на побутові, адміністративні та інші неефективні питання, зможуть більше заробляти та більше відпочивати для своєї ефективності, зможуть більше заробляти, зможуть більше витрачати, більший попит на ринку – більше потрібно виробляти та з’являється більша потреба у робочих місцях/покращені якості робочих місць. Наше бізнес-середовище стане значно привабливішим, бо ринок рівний для всіх, конкуренція буде вільною, від якої виграватиме споживач, а бізнес розуміє обсяг ринку, розуміє пропозиції конкурентів та знаходиться у постійному пошуку кращого, що прискорює розвиток та зростає конкурентоспроможність нашого бізнесу у світі. На нашому ринку всі виконуватимуть свої зобов’язання та ніхто більше не намагатиметься порушувати угоди, бо погіршуватиметься рейтинг особи у системі, – це рай для банківської системи, бо Єдина електронна система робить всю роботу за неї. Кредити надаватимуться швидко, під менші відсотки.

За прозорим ринком енергетики інвестор буде бачити слабкі міста та свої можливості, вигідно для себе зростатиме наш ринок енергетики

  • Атомна енергетика прикривала колосальну неефективність всієї нашої енергетики та мереж постачання енергії.
  • Єдиний електронний майданчик виробників і постачальників енергії прозоро представить можливості та пропозиції кожного з гравців на ринку.
  • Споживачам потрібно укладати прямі угоди.
  • Інвестор побачить свої колосальні вигоди за інвестиціями у сучасне виробництво енергії та сучасні мережі транспортування енергії в Україні.

Сьогодні всі проблеми з енергетикою у нас прикриваються атомними електростанціями, на частку яких припадає 50% всієї генерації. Тому занадто дорога вартість іншої генерації і величезні втрати на шляху транспортування усереднювалися дешевшою вартістю атомної енергії. За таких умов енергетика України не розвивається, проблеми не вирішуються, втрати збільшуються. Держава не може витрачати колосальні гроші у перебудову галузі на сучасну, які вимірюються сотнями мільярдів, на заміну старих мереж транспортування енергії, де сьогодні втрачаються до 50% всієї енергії, на будівництво нових ефективних електростанції, які можуть виробляти той самий обсяг енергії, але за спаленням у два рази меншого обсягу палива для цього, та викидати в атмосферу значно менші викиди. Потрібен інвестор!

Інвестор побачить свій інтерес та величезні можливості, якщо ринок стане прозорим та рівний для всіх. У цих умовах він побачить свої вигоди за інвестуванням у нові мережі постачання, оскільки за ними будуть значно менші втрати енергії на шляху від виробника до споживача, у порівнянні із нашими сьогоднішніми старими мережами постачання. А значить для будь-якого споживача, хто може отримувати енергію цими мережами, вартість енергії буде дешевшою, оскільки виробнику вже не потрібно закладати у вартість енергії, що отримає споживач, вартість більшого виробництва енергії для покриття втрат на шляху транспортування. Інвестор побачить свій інтерес, бо за прозорим ринком на єдиному електронному майданчику можна побачити вартість енергії у кожного учасника ринку, можна побачити наскільки наш ринок витратний та неефективний, за чим буде зрозумілим вигоди з інвестицій у будівництво сучасних електростанцій в Україні, які генеруватимуть енергію за значно меншими витратами.

За енергетикою ми можемо створити зовсім інший, якісний та значно більший ринок. За переходом у Єдину електронну систему, яку розглядали за пунктом рішень вище, у нас з’являться окремий електронний майданчик з продажу виробленої енергії та окремий – з послуги її транспортування. Тепер, з одного боку, споживач може сам укласти угоду з будь-яким виробником енергії напряму на одному електронному майданчику та укласти іншу угоду з власником мережі, якою буде транспортуватися ця енергія. Потенційному інвестору за цим зрозуміло, що в Україні не має конкуренції на маршруті постачання енергії від виробника до споживача, що виробників енергії не так багато, та що споживач, у зв’язку із тим, що в його місці споживання транспортувати енергію можна тільки мережею одного власника і тільки від одного виробника цієї енергії, знаходиться у невигідному становищі. Що вартість транспортування та вартість виробництва енергії висока, що всі ці потужності старі та неефективні.

Тому Держава створює нові правила, за якими всім споживачам потрібно буде укладати угоди на цих майданчиках. Укладати угоду з атомними та гідроелектростанціям споживачі не можуть. Виробникам енергії та власникам мереж потрібно зазначати вартість, за якою вони продають та транспортують енергію, з врахуванням всіх можливих втрат енергії до самого споживача. Тобто само виробник енергії відповідальний за те, щоб споживач отримав стільки енергії, скільки він замовить з врахуванням обраної ним мережі постачання цієї енергії. А оскільки за нашими старими мережами постачання втрачається до 50% енергії, виробнику енергії потрібно для того, щоб споживач отримав 1 кВт енергії виробити 1,5 кВт енергії, а в деяких випадках і більше. Ось з врахуванням всього цього повинні бути складані пропозиції кожного учасника ринку на єдиних для всіх електронних майданчиках.

Щоб вартість для всіх споживачів одразу не зросла, бо сьогодні за рахунок атомної енергії вдається усереднювати загальний тариф на енергію для всіх споживачів, Держава також вводить для учасників ринку на електронних майданчиках атомні та гідроелектростанції із вказівкою кількості та вартості енергії, яку вони виробляють, але за цієї вартістю та кількістю ніхто з учасників ринку не може купити цю енергію, ця вартість та кількість розподіляється пропорційно за всіма укладеними угодами споживачів із виробниками. Це прозоро та за рівними для всіх правилами. Тобто, якщо сьогодні атомна та гідроенергетика може виробляти 50% всього що виробляють інші, то кожен продавець енергії може продати тільки половину замовленої споживачем кількості, іншу половину автоматично система продає споживачу за рахунок атомної та гідроенергетики за вартістю вказаною цими виробниками на єдиному електронному майданчику. Тобто кожен споживач звичайно бачить вартість енергії у відповідного виробника, з врахуванням обраного споживачем постачальника послуг з транспортування цієї енергії (бо на мережах постачання можуть бути втрати 50% та більше), бачить вартість яку йому компенсує атомна та гідроенергетика та робить свій вибір.

Це прозоро для всіх. Умови для всіх рівні, без виключень. Інвестори бачать вигоди для себе, бо за вкладанням коштів у виробництво енергії, вони отримують за тим же обсягом витрат палива у два рази більше енергії, бо за вкладанням коштів у мережі постачання енергії, втрати у мережах зменшуються у 5 разів. А тому обсяги виробництва енергії в Україні зростатиме. За надлишком виробництва енергії, Держава може приймати рішення про збільшення постачання енергії на експорт від своєї атомної та гідроенергетики, загальний обсяг для інших учасників ринку.

Краще освічена людина заробляє більше для себе і для бізнесу: Держава замовляє найкращу освіту – Банки платять – Союзники гарантують – Держава погашає кредити – Податки з більших доходів громадян та бізнесу в рази більше за витрати Держави

  • Державі вигідно замовити освіту у провідних університетів світу для своїх студентів і для перекваліфікації працівників.
  • Податки за більшими доходами бізнесу, які приноситимуть йому ці значно більш кваліфіковані працівники, податки за більшими зарплатами таких працівників, будуть значно вищі та збиратимуться раніше, за витрати Держави на обслуговування кредитів на таку освіту.
  • Кредити на освіту Україні нададуть провідні банку світу під гарантії урядів своїх країн.

У нас сьогодні чудова нагода, коли вся увага прикована до нас, отримати гарантії від урядів США та Великої Британії на потрібні для відновлення нашої країни програми, які вони нададуть найбільшим банкам США та Великої Британії зі списку ТОП-20 банків світу.

Не потрібно перебільшувати наші запити за цими нагодами, бо уряди США та Великої Британії також рахують свої ризики. Так, за умов надання гарантій, вони не витрачають свої дефіцитні бюджетні фінанси, вони тільки ручаються за нас, що якщо ми не повернемо кредити, виплатять ці кредити. У банків, до яких ми звертаємося, величезний обсяг ресурсів – не менше 12,5 трлн. дол. США. Якщо уряди їх країн гарантуватимуть наше погашення, вони надаватимуть нам такі кредити. Але знов же, поважаємо уряди наших союзників та не становимося жебраком, якому тільки дай. Показуємо урядам цих країн, банкам, що надаватимуть такі кредити, що додаткових доходів, що отримує Держава за реалізацією цих програм, більший ніж достатньо для погашення зобов’язань, щоб все було прозоро та зрозуміло та не просимо більше, за відсутності джерел!

Визначимо потрібний обсяг гарантій уряду США та Великої Британії, за яким ми створюємо гарантований до сплати запит на новий великий обсяг послуг освіти в Україні у розмірі не меншому 10 млрд. дол.США на рік. За яким ми залучимо кращі університети світу створювати нову освіту в Україну, надамо українцям нову якісну освіту та перекваліфікуємо старих фахівців, – покращимо якість своїх трудових ресурсів для нових інвестицій та збільшимо продуктивність трудових ресурсів для економіки. А також показуємо джерело та можливості погашення Державою таких кредитів.

Сьогоднішні ми маємо недостатню кваліфікації працівників на ринку, а за приходом нового інвестора, він може мати дефіцит потрібної кваліфікації на ринку. Сьогоднішній студень за закінченням інституту у найкращому випадку може очікувати на зарплату у 500 дол.США на місяць та створювати дохід для бізнесу максимум у розмірі 2,5 тис. дол.США на місяць. Якщо цей студент отримає значно кращу освіту, він може отримувати на ринку 3 тис. дол. США на місяць та приносити бізнесу 15 тис. дол.США на місяць.

Що це значить для дохідної бази Держави? Це значить, що Держава зможе збирати зі збільшених доходів громадянина та доходів бізнесу податків на загальну суму не менше 20 тис. дол. США на рік. Уявляєте! Наскільки Державі вигідно купувати кращу освіту у провідних університетів для своїх студентів. Якщо Держава визначиться для себе, що вона готова сплачувати за студента на рік 10 тис. дол.США, отримає кредити із погашенням такого кредиту на 20 років, за якими погашатиме кредит тільки останні 10 років, виходить, що зможе вже на 6-й рік збирати збільшені податки за більшою зарплатою українців, за більшими доходами бізнесу за використанням таких працівників, а погашатиме кредити потрібно пізніше і до погашення сума в 4 рази менша за обсяг додаткового доходу Держави за збільшенням податків.

Так само Державі вигідно сплатити гроші за підвищенням, заміною кваліфікації працівників за короткими програмами 2-3 років від тих самих провідних університетів світу та отримати вагомий ефект росту зарплат, росту продуктивності та доходів бізнесу.

Насправді, це є найбільшою інвестицією України у наше майбутнє. Сьогодні чудова нагода використати бажання світу нам допомогти. Само це є відновленням України! Краще нехай гарантують погашення нашою Державою кредитів на покупку якісної, кращої освіти у світі, що відкриватиметься в Україні, без жодного долару та фунту оплат зі своїх бюджетів,  а ми повністю відмовимося від потреби у їх допомозі у відновлені інфраструктури в Україні, бо у нас буде достатньо грошей, щоб створити нову, сучасну та ефективну інфраструктуру, замість втраченою в переважній більшості старої, неефективної радянської. Це вигідна угода для всіх!

Ми пропонуємо залучити в Україну найкращі університети світу, із обов’язковим створення їх закладів в Україні із залученням найкращих викладачів, перенавчанням наших викладачів. Будь-який громадянин, якому до пенсійного віку не залишається менше 25 років, може обрати будь-яку платну освіту у цьому створеному в Україні університеті на будь-яку суму, яку погодить банк строком на 20 років, які Держава за допомогою урядів США та Великої Британії залучить до роботи в Україні, а Держава України погашатиме за такого студента кредит на загальну суму не більше 50 тис. дол. США за весь курс навчання та оплачуватиме всі проценти за всю суму кредиту, яку такому громадянину погодить банк упродовж всього строку кредитування. Так само будь-який громадянин, якому до пенсійного віку не залишається менше 10 років, може обрати будь-яку платну освіту з підвищення та перекваліфікації у цьому створеному в Україні університеті на будь-яку суму, яку погодить банк строком на 8 років, які Держава за допомогою урядів США та Великої Британії залучить до роботи в Україні, а Держава України погашатиме за такого студента кредит на загальну суму не більше 10 тис. дол. США за весь курс навчання та оплачуватиме всі відсотки за всю суму кредиту, яку такому громадянину погодить банк упродовж всього строку кредитування. Обов’язковою умовою Держави до студентів буде, щоб частка Держави у загальному кредиті на навчання була не більшою за 70%, щоб студент мав відповідальність за вибір освіти та якість свого навчання, бо фінансові витрати за погашенням цього кредиту у майбутньому лягають не тільки на Державу, але й на нього.

У такому випадку строки погашення кредиту за навчанням, у випадку із отриманням нової освіти наступатимуть з 8 року впродовж 13 років, а у випадку із кредитом на підвищення/заміну кваліфікації з 4 року упродовж 7 років. Максимальна сума зобов’язань, яка сформується у Держави на 8 рік реалізації всіх програм становить 80 млрд. дол. США. Само про таку суму гарантій урядів США та Великої Британії потрібно говорити, додамо до цього 15 млрд. дол. США за потребою у гарантіях на будівництво нового житла та виходимо на загальну суму гарантій всього 100 млрд. дол. США. Більшого просити не потрібно! Ми просимо під конкретні програми, які зрозумілі своїми вигодами, які зрозуміли за достатністю доходів у Держави на обслуговування цих зобов’язань за ростом секторів економіки, які вони забезпечують. Та обов’язково відмовляємося від зобов’язань союзників у відбудові нашої інфраструктури – цього достатньо вже. Забезпечте якісно нам ці програми із приходом цих банків, цих університетів, інших інвесторів, а ми для цього створимо всі умови, щоб забезпечити найякісніше бізнес-середовище та інвестиційний клімат, про що поговоримо у 2-ому блоці рішень зі створення “ідеального” бізнес-середовища та інвестиційного клімату.

За потребою у погашені кредитів за студентів упродовж 13 років та 7 років, Держава тільки починаючи з 8 та 4 року почне погашати не більше 4 тис. дол. США та 2,5 тис. дол. США на рік, але отримувати зі збільшених податків, які приноситимуть Державі українці із такою освітою та перекваліфікацією з 6 та 4 років не менше 20 тис. дол. США та 7 тис. дол. США на рік відповідно. Державі дуже вигідна така економіка! Більше того, створюється нова економіка у розмірі не меншому 10 млрд. дол.США на рік за реалізацією цієї програми, яка надає нові робочі місця та сплачує податки в Україні. А витрати Держави на утримання старої вищої освіти зведуться до нуля, і це добре, бо Держава поганий управлінець. Там де не має якісного управління – кошти витрачається неефективно та якість гірша в рази!

Створення великого конкурентного медичного і страхового ринку: Бізнес сплачує медичне страхування працівників замість державних страхових внесків

Держава створить величезний, конкурентний медичний та страховий ринок в Україні за зобов’язанням приватного бізнесу купувати мінімальну медичну страховку для своїх працівників.
Це дозволить суттєво покращити якість державної медицини, кількість обслуговуваних нею громадян зменшиться на 2/3 .

Нам потрібно запустити зовсім інший за обсягами медичний ринок в Україні. Держава поганий управлінець. Якщо Держава має монополію на медичний ринок – страждають всі. Якщо Держава віддасть гроші, які збирала для утримання такої неефективної медицини на вибір того, хто зобов’язаний купувати медичну страховку, з’явиться вагомий запит, за який прийдуть сперечатися провідні медичні та страхові компанії, у яких є гроші для інвестицій та створення робочих місць. Зменшення зобов’язань Держави в медичному обслуговувані українців, лише ті хто на пенсії, не працює та є бюджетником, зменшую в 3-и рази потребу у фінансуванні державної медицини, яку можна скоротити ще більше за більш вигідною для Держави сплатою медичної страховки на дитину та на молодих працівників бюджетної сфери. Менші бюджети на медицину за меншою кількістю людей, що мають державний медичний захист, більші можливості у Держави якісно покращувати державну медицину за збільшенням загальних доходів за нашим ростом.

Кожен бізнес зобов’язаний буде оплатити медичну страховку свого працівника на суму не меншу 500 дол.США на рік. Оскільки тіньової економіки та тіньових зарплат вже не буде, за рішеннями, що розглядаємо у блоці рішень за створенням “ідеального” бізнес-середовища та інвестиційного клімату, ніхто не уникне цього зобов’язання, а приватна медицина отримає вагомий ринок цих послуг.

Як результат, приватний ринок медицини може збільшиться до 7 млрд. дол. США на рік, який приноситиме доходи з податків та зарплат до 1 млрд. дол. США.

Ми отримаємо великі інвестиції у медичну та страхову інфраструктуру України відомих компаній світу.

Тому давайте забезпечимо для інвестора «ідеальне» бізнес-середовище та інвестиційний клімат, про що поговоримо нижче!

СТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ ТА БІЗНЕС-СЕРЕДОВИЩА

Комплексні рішення із найшвидшого досягнення потрібного бізнес-середовища та інвестиційної привабливості України, щоб інвестор рушив інвестиції в Україну на реалізації запропонованих проектів та інших інтересів, які величезні для інвесторів в Україні.

Ми проговорили 9 важливих напрямків, за якими Держава може достатньо швидко створити нову економіку на потрібні 100 млрд. дол. США та навіть більше, щоб у інвестора виник величезний інтерес інвестувати потрібні 50 млрд. дол. США та більше. Ми розібрали, що великих організаційних витрат для Держави для цього не потрібно та що нашим союзникам на це зовсім не потрібно виділяти гроші. Що за результатами реалізації всіх цих рішень, ми відновлюємо нашу стару економіку та створюємо додатково нову економіку. Держава суттєво збільшить свої доходи, за результатом чого нашим союзниками непотрібно надавати нам фінансову та гуманітарну допомогу, а зростання економіки України відновить стару економіку та візьме на себе все що потрібно для відновлення інфраструктури, а тому потреба у фінансуванні союзниками відновлення інфраструктури України не потрібна. Це влаштує всіх!

Реалізація нашого плану дій вигідна нашим союзниками, вони будуть нашими промоутерами, але щоб все це запрацювало, ми потребуємо на прихід інвестора. Так, за запропонованими вище рішеннями, ми створили величезний інтерес інвестора інвестувати, але без потрібних умов, які повинні бути, цей потік інвестицій буде обмежений. За обмеженим колом інвесторів, конкуренція буде не на стільки високою, а тому реалізація потрібних рішень може бути за більшими поступками Держави, не на весь потрібний обсяг, що потребуємо та за більшою залежністю від якихось великих бізнес груп. Нам потрібна висока конкуренція! Ці умови потрібні не тільки інвестору, ці умови так само потрібні українському бізнесу. За реалізацією цих умов, ми отримуємо потрібний потік інвестицій не тільки у оговорені вищі рішення, ми отримуємо потік інвестицій у все, бо Україна дуже цікава для інвестицій, бо сьогодні 50% всього, що споживаємо імпортується з-за кордону, більшу частка всього, що експортуємо, що дуже потрібно там, є сировиною та полуфабрикатами. Виробляти та переробляти це вигідніше в Україні, а за налагодженням виробництва та переробки цього в Україні зростатиме попит на працівників, зростатиме зарплата та кількість українців, хто працює, а значить зростатимуть внутрішні ринки, які потребуватимуть ще більшого й більшого виробництва, послуг всього іншого. Всі знають про перспективи росту нашої економіки, але інвестор не йде в Україну за відсутності потрібного бізнес-середовища та інвестиційного клімату.

Від якості рішень, які забезпечують рішення цих задач залежить обсяг та швидкість цього інвестиційного потоку. Чим вище буде інвестиційний потік, тим швидше буде зростати економіка України, на що сьогодні дуже потребуємо. За якісним комплексним рішенням цих задач, ми можемо створити з України нове економічне чудо. Якщо ми маємо такі комплексні рішення, навіщо нам вступ в ЄС, за яким ми не зможемо швидше розвиватися за приклади Польщі та Балтійських країн, а нам потрібні в разі швидші темпи зростання. Європейські правили гри застарілі, мають багато процедурних та бюрократичних перешкод та обмежень, враховують інтереси всіх членів ЄС та в більшій частині найбільших, які в переважній більшості не відповідатимуть, або тільки частково відповідатимуть нашим.

Нижче будуть викладені комплексні рішення, які закривають всі питання інвестора, українського бізнесу та створюють зовсім інші, рівні, прозорі правила для всіх, за якими неможлива бюрократія, корупція, тіньова економіка, за якими буде найширша конкуренція – все, щоб досягти «ідеального» бізнес-середовища та «ідеального» інвестиційного клімату в Україні.

Всі знаходяться у рівних умовах за неможливістю несплати та оптимізації податків: Автоматичне відрахування податків

Рішення за якими

  • одразу унеможливлюємо несплату податків,
  • одразу унеможливлюємо оптимізацію податків,
  • одразу унеможливлюємо тіньову економіку,
  • одразу збільшуємо банківській ринок у два рази,
  • одразу встановлюємо рівні, прості та прозорі правили для всіх,
  • суттєво зростемо нашу інвестиційну привабливість,
  • суттєво покращимо бізнес-середовище та
  • одразу швидко в рази збільшимо доходи Держави, чого потребує наша безпека.

Перш за все потрібно, щоб не було тіньової економіки та щоб всі були у рівних умовах, без привілеїв. Бо якщо хтось працює офіційно, а хтось не сплачує податки, мито, або суттєво їх занижує – це нерівні правила. Ти можеш працювати ефективніше, а інший менш ефективніше, але оптимізується, не сплачує податки і твоя пропозиція вже неконкурентоспроможна. Вихід для всіх один – так само не сплачувати податки, оптимізуватися.

Є два простих рішення цих питань, які також одночасно вирішують декілька інших важливих задач, великого зростання конкурентоспроможності нашого бізнес-середовища:

1) Першим рішенням цієї задачі є відмова від готівкового обігу. Банки дуже швидко забезпечать безготівкове покриття всією країною, а Держава за реалізацією рішення зі створення Єдиної електронної системи, яке презентували вищі, ще більш якісніше допоможемо банкам вирішити цю задачу.

2) Всі податки в Україні замінюються на наступні нижче, які автоматично списуються банками за кожним надходженням на поточний, картковий рахунок особи від іншої особи. Також автоматично списується податок з перерахувань з поточних, карткових рахунків осіб, якщо ці перерахування здійснюються за кордон, або на користь іншої фізичної особи за наступними правилами:

Подібна податкова система проста, не потребує адміністрування та звітності, не потребую контрольних організацій, рівна для всіх, унеможливлює оптимізацію податків, а за комбінацією з 1-им рішенням унеможливлює тінь. Проблема не у розмірах податків. Проблема у прозорих, однакових для всіх правилах гри. Всі опиняються у цих правилах, всі на рівних умовах та неможливе порушення. Податкове навантаження за цими правилами не більше за старих правил, але за цими правилами працюють всі однаково.

Держава каже про те, що за статистикою за 2021 рік товарний випуск товарів та послуг складав 15 трлн. гривень, що оборот по рахункам підприємств через СЕП НБУ (всі безготівкові розрахунки, які були у країні) склав 45 трлн. гривень. Тобто маємо у середньому в економіці 3 ланцюжка до продажу товару та послуги кінцевому споживачу. Будемо виходи із цих офіційних показників, щоб продемонструвати, що подібне рішення із податками вирішує ключові задачі та не має жодних загроз.

Якщо виходити із 3-х оборотів у середньому в економіці, за наданими вище податками, вартість товарів та послуг на ринку не зміниться. Якщо 45 трлн. грн. річного обороту через СЕП НБУ скорегувати на 20% ПДВ, якого вже не буде, хоча можна корегувати більше, бо багато платежів сьогодні відбувається за перерахуванням особи з одних своїх рахунків на інші, бо вагома частка оплат між пов’язаний особами за оптимізацією податків, отримаємо оборот для розрахунку можливого обсягу податків, на які може розраховувати Держава сьогодні – 37 трлн. гривень. Можливий обсяг податків, який вже сьогодні може отримати Держава – 3 трлн. гривень, це у 2-а рази більше за плани Держави на 2022 рік до 23.02.2022 року. Держава отримує своє, потрібне для захисту нашого майбутнього та при цьому не збільшується податкове навантаження на економіку, податкове навантаження залишатиметься на рівні, що мають країни із не меншою чисельністю за нас та які повинні тримати свої збройні сили та захищати свої інтереси. Оскільки за запропонованою системою неможливо буде тіньової економіки, яка за самими скромними розрахунками становить до 60% всієї нашої економіки, загальне податкове навантаження становить не більше за 30%, що є прийнятним навіть для мирної економіки.

Наші правила мотивують інвестора, бо всі в однакових умовах та жодних преференцій, ніхто не може шахрувати, використовувати владу, а тому довіра до всього.

Кожний має вільний однаковий доступ до всіх пропозицій на ринку, де не може бути шахрайства та невиконання своїх зобов’язань: Єдина електронна система та приватні лабораторії

Рішення, за якими буде висока довіра на будь-якому ринку країни, бо буде неможливим не виконувати сторонами своїх зобов’язань.
Рішення, за якими буде справедлива конкуренція та справедлива вартість товару.

Всім потрібна рівна та вільна конкуренція, де все прозоро та не має жодних сумнівів та недовіри. Не повинно бути так, що конкурують за якусь можливість обмежена група осіб, яка рівніша за інших. Нам потрібна «ідеальна» конкуренція, за якою потягнеться інвестор.

За цим пропонується два рішення:

1) За одним із рішень, яке розглядали у минулому блоці задач та рішень, говорили про створення Єдиної електронної системи для всіх, з єдиними обов’язковими для всіх майданчиками продажу будь-якого товару та послуги. Де всі знають пропозиції кожного можливого учасника. Все прозоро, із всією потрібною інформацією для прийняття ефективного рішення, із розумінням ринку, його слабких та сильних сторін, із розумінням учасників ринку. Ми навіть розглянули, як може ефективно працювати ця система, як вона може давати повну інформацію інвестору за розглядом рішення збільшення ринку енергетики України, за прикладом рішення ефективного використання Україною гуманітарної та військової допомоги від донорів та завантаження нашого бізнесу замовленням на виробництво.

На кожному електронному майданчику є пропозиція всіх виробників цих товарів та послуг. Є інформація про рівень можливостей у пропозиції відповідного товару та послуги від особи, рівень вже взятих зобов’язань, про які система знає, бо всі угоди укладаються на відповідному майданчику та рівень вільної пропозиції. Система показує рівень виконання зобов’язань кожною особою, а тому будь-кому, кому потрібен товар, послуга, може вибрати кращу для себе пропозицію за ціною та прийнятною для себе якістю. Інвестор так само бачить ринок товару та послуги, оцінює можливості основних учасників та зважено приймає для себе рішення про участь на такому ринку. Це «ідеально» для інвестора, без жодних темників, за рівними для всіх умовами!

Всі угоди, які укладаються у системі доступні тільки сторонам угоди, система тільки слідкує за виконанням зобов’язань кожної із сторін. Виключенням є угоди державної та місцевої влади, публічних організації та партії. Таке зобов’язання підкреслить прозорість нашої влади та виключить корупцію та підозри. Жодної корупції, все прозоро та за рівними для всіх умовами та конкуренцією.

2) Всі товари, що виробляються в Україні, імпортуються, повинні відповідати складу, етикетці, специфікації товару за угодою. Потрібно щоб оголошена якість та склад товару відповідала дійсності, щоб була справедлива вартість на ринку, щоб не було жодного обману, коли різні особи продають товар за одною ціною, за начебто схожим складом, а насправді склад різний. Все повинно бути прозоро для всіх.

Перевіркою товарів на склад та структуру вигідно для себе займатимуться приватні лабораторії, які вноситимуть напроти кожного із можливих товарів у пропозиції відповідної особи на єдиному електронному майданчику такий сертифікат. Винагорода за роботу цим приватним лабораторіям автоматично перераховуватиметься за кожним розрахунком за товар, за яким вони видали такий сертифікат, у розмірі 0,2% від суми розрахунку, із загального податку, який, як ми зазначали у першому рішенні цього блоку задач, автоматично списуватиметься з надходжень на рахунки осіб, або за списанням за перерахуванням коштів за імпорт, за списанням за надходженнями коштів з експорту, якщо цей товар є сировиною за неповною переробкою. Такі правила зацікавлять інвестора вкладатися у мережу таких лабораторій із всім потрібним обладнанням. Створиться висока конкуренція таких лабораторій. Держава може своїми обмеженням за вимогами до мінімального розміру інвестицій у такі лабораторії, кількості компаній на обслуговуванні, максимальним відсотком, що може приходитися на одну компанію, встановити правила на ринку, щоб мінімізувати домовленості та корупцію, а приватні детективні агентства за своє право 30% винагороди за обсягом виявлених порушень, про що будемо говорити у іншому рішенні, унеможливлять корупцію взагалі.

Приватні лабораторії будуть зобов’язані проводити постійні вибіркові перевірки товарів, на які вони видавали раніше сертифікати на їх відповідність та за фактом виявлення розбіжностей матимуть право на отримання величезних штрафів, які порушники зобов’язані будуть сплатити. Тому приватним лабораторіям вигідно зробити своїми агентами за винагороду будь-яку фізичну особу, або приватне детективне агентство, а учасникам ринку, буде зрозумілим, що потрібно притримуватися технології та якості заявленого товару та не обманювати ринок. Це прозорі та рівні правила, за якими всі виконують свої зобов’язання, «ідеальні» умови для конкуренції, для притоку інвестицій в Україну.

Реалізація будь-якого права без жодної бюрократії та витрат часу. Жодної звітності та перевірок для бізнесу: Єдина електронна система

Рішення, за якими відсутня бюрократія в країні, всі дозволи та погодження, які потребуються для участі на ринку даються/анулюються автоматично, за фактом виконання/невиконання на ринку умов правил гри.
Рішення, за якими непотрібно ніякої звітності та не буде ніяких перевірок.

Всім потрібна відсутність бюрократичних, владних перешкод, простота в отримані дозволів та щоб ніякі перевірки та звітність не заважали робити бізнес.

Єдина електронна система вирішує всі ці питання. Ми говорили вже про цю систему у ряді рішень, розглядали економіку цієї системи та які величезні переваги, вона надає.

Єдина електронна система ідентифікує будь-яку особу, підтверджує право власності на будь-яке майно, що коли-небудь куплено особою на будь-якому електронному майданчику. Вся інша власність, яка купувалася раніше, до запровадження Єдиної електронної системи, повинна буде всіма зареєстрована у системі упродовж 6-и місяців. У випадку, якщо за якимось майном, або його часткою з’явиться декілька власників, питання перейде до суду, або до приватного детективного агентства, за яким винна сторона повинна сплатити великий штраф. Тому краще не виставляти вимоги на те майно, яке тобі не належить.

Єдина електронна система має єдині електронні майданчики за будь-яким товаром та послугою, у тому числі державної та дозвільної послуги, але наданням цих послуг та дозволів займатиметься вже не Держава, з’явиться конкуренція серед приватного бізнесу та інвестора, яким Держава виставить вимоги за рівнем інвестицій у бізнес, обладнання для отримання відповідної ліцензії та інші правила, а приватні детективні агентства, про які поговоримо пізніше, слідкуватимуть за дотриманням всіх правил, матимуть доступ у системі до історії всіх відносин за наданням таких послуг та отримуватимуть право 30% винагороди за обсягом виявлених порушень. Нікому не вигідно порушувати правила, втрачати ліцензію, погіршувати свій рейтинг, про який Єдина електрона система повідомляє всіх.

За автоматичними податками, які розглядали за першим рішенням цього блоку, непотрібно вже звітувати перед податковою, не буде вже ніяких перевірок. Єдина електронна система всі підозрілі операції за кожним електронним майданчиком будь-якого товару, будь-якої послуги, реалізації будь-якого права складатиме у реєстр підозрілих операцій, до якого матиме доступ приватні детективні агентства із відповідною ліцензією, про які поговоримо пізніше, які за свої 30% винагороди із виявленого порушення слідкуватимуть за виконанням визначених правил. Система має саморегуляцію, без будь-якої участі Держави. Держав встановлює правила, а далі система вмотивована не допускати цих порушень, а якщо такі порушення є, система вмотивована знаходити ці порушення.

Все прозоро та зрозуміло, без жодного бюрократичного процесу, без жодних затримок.

Автоматичне вирішення 70% спорів. Інші судові справи вирішуються швидко та справедливо: Єдина електронна система, мотивація для суддів та тих, хто обирає суддів

Автоматичне вирішення 70% всіх спорів сторін.
За іншими 30% – швидке та беззаперечне судове рішення без жодної можливості тиску будь-ким на судовий процес.

Потрібен професійний та справедливий суд, який швидко приймає рішення за будь-яким спором. Щоб на судовий процес не могла впливати Держава та ніхто інший. Щоб ніякі гроші не впливали на отримання потрібного для когось судового рішення.

Ми можемо автоматично вирішити 100% всіх можливих спорів сторін угод, без залучення суду, за фактом порушення сторонами угод, а це 70% всіх судових процесів зараз. Чудова швидкість, чи не так?

І знов повертаємося до дуже важливої Єдиної електронної системи, яка знає про всі угоди у системі, взяті сторона на себе зобов’язання, яка отримує інформацію про стан розрахунків за зобов’язаннями за відповідними номерами реєстрації угод, які повинні зазначати за платіжками та про які система автоматично отримуватиме інформації від банків. Так само як система знає про факт переміщення товару та послуги за угодою, за фактом проведення у системі всіх документів. Єдина електронна система знає про сертифікат товару, який видала приватна лабораторія, про що говорили в одному із рішень вище, а тому будь-які відхилення відповідальної сторони від відповідності товару цьому складу, який можна підтвердити приватною лабораторією, про що знатиме система, вже є фактом порушення угоди, яке підтверджує система та є фактично рішенням суду.

За іншими 30% можливих справ, які може розглядати суд, судовий процес може проходити дистанційно із наданням доступу суду до потрібних документів у Єдиній електронній системі, які підтверджують права сторін. У цьому випадку не потрібно мати прив’язку до якогось суду, це може бути будь-який суддя, що має ліцензію у будь-якій точці України, система у довільному порядку обирає будь-якого вільного суддю. Суддя не знає сторін, бо система шифрує назви та адреси, іншу інформацію, за якою можна ідентифікувати особу, у тій інформації, яку система надає суду, якщо таке право за цими документами надала сторона спору. Рішення приймається без упередження та швидко.

За всіма діями, які відбувалися раніше, до запровадження Єдиної електронної системи, судовий процес може також відбуватися дистанційно будь-яким суддею із ліцензією, з будь-якої точки України, обраним у довільній спосіб системою із списку вільних суддів. Ці судові процеси відбуватимуться у обраних кожної із сторін для себе зручних дистанційних офісів судочинства із загальної мережі таких офісів, які Держава ліцензує та які зобов’язані будуть точно ідентифікувати осіб, не допускати до процесу сторонніх осіб та слідкувати за судовим процесом та засвідченням наданих документів, перевіркою документів. Суд проходитиме тільки за аудіозв’язком із зміною голосу, щоб не розкривати сторін суду та суддю процесу.

Щодо професійності судового складу. Ліцензію на набір суддів отримають 5 кращих рекрутингових світових агентств, кожна з яких зможе надати 20% ліцензій суддям. Чому так, бо це величезні агентства, якім дорога репутація, які знаються на підборі фахівців та багато заробляють, а тому надання хабаря за надання ліцензії судді, це нікчемна сума для доходів такої великої компанії, це загроза репутації та всьому великому бізнесу такої компанії. Але у нас є також інші правила роботи судової системи, за якими у судді залишатимуться кращі та професійні, які швидко виконуватимуть свою роботу. А саме:

Рішення, за якими забезпечується захист життю, майну, бізнесу, правам: Єдина електронна система, приватні детективні агентства, виробництво потрібної зброї в Україні

Рішення, за якими гарантований захист життю, майну, бізнесу, правам за будь-яких внутрішніх та зовнішніх погроз.
Рішення, за якими порушення правил в Країні, невиконання своїх зобов’язань, агресія проти Країни – невигідні та марні.

Потрібні гарантії захисту від війни та руйнувань за діями зовнішнього ворога, від злочинності за неправомірними діями осіб усередині країни.

1) Щодо гарантій захисту від зовнішніх загроз.

Вже на сьогодні Україна має сили стримувати ворога, який не може рухатися далі, оскільки у ворога вже не має достатньої кількості зброї, щоб забезпечити потрібну перевагу для наступу та якість деяких зразків української зброї для оборони значно перевищує якість зброї ворога у наступі. Сторона, що наступає, за рівною якістю зброї сторін, повинна забезпечити перевагу у зброї 1 до 5. Ось чому росія мала успіхи, за просуванням нашими теренами, коли мало перевагу у зброї у відношенні 1 до 10. За цим наступом росія втратила третину своєї зброї, а Україна збільшила кількість своєї зброї на 50%, а тому сьогоднішня перевага росії у зброї у середньому за всією лінією фронту становить 1 до 4,5. Крім того, Україна отримала деякі зразки оборонної зброї, які технологічно переважають можливості наступальної зброї противника, а тому наступ противника на всьому фронті вже неможливий. Можливим може бути наступ ворога на деяких ділянках фронту, де він може створити потрібну кількісну перевагу озброєння. У будь-якому разі у найближчий час загальмуються всі можливі спроби ворога наступати, бо за наступом скорочуватиметься загальна його перевага.  Оскільки потрібної переваги у кількості зброї для просування ворога уперед вже не має, наступним розумним кроком з його сторони, щоб не втрачати ще більше зброї, буде перехід в оборону на вже зайнятих позиціях. У цьому випадку вже Україні потрібно мати або кількісну перевагу за зброєю, за рівною якістю зброї, або забезпечити якісну перевагу своєї зброї у наступі й тоді досягати свого успіху меншою кількістю такої зброї.

Тобто вже сьогодні Україна може гарантувати, що поширення війни далі територією України не буде. Наші союзники постачають достатньо зброї для тримання Україною оборони, але це тільки для оборони. Для наступу та створення технологічної переваги над ворогом, щоб меншою зброєю наносити йому поразку, потрібна якісна сучасна зброя для наступу. За першим рішенням минулого блоку задач та рішень, за якими ми обговорили створення гарантованого до сплати запиту на виробництво сучасної зброї в Україні, який вигідно профінансувати нашим союзникам у межах тих витрат, які вони вже зараз мають за військовою допомогою нам, ми отримаємо достатньо якісної зброї від ТОП-100 виробників зброї у світі. Всі у цьому зацікавлені та мають свої вигоди. Союзник зменшують фінансову, військову та гуманітарну допомогу нам, ТОП-100 виробників світу отримують з виробництва зброї в Україні збільшення на 10% свої загальні доходи, Україна створює додаткові робочі місця та отримує податки з доходів галузі та зарплат її працівників та зменшує потребу у допомозі.

А тому інвестору не потрібно вже сьогодні боятися, що ворог кудись буде наступати. Цього вже не станеться, якщо тільки Україна не залишатиметься бідною, а тому із часом ворог повторить спробу. А щоб взагалі позбавитися проблеми сусіда та його погроз нашому розвитку, щоб взагалі закінчити війну за перемогою максимальних інтересів України – потрібне дужий зріст економіки України, який обов’язково станеться за реалізацією підготовленого комплексного рішення цієї задачі, що пропонується прямо зараз. За цими рішеннями всім вигідний наш успіх, окрім ворога.

2) Щодо гарантій захисту від внутрішньої злочинності та порушення прав.

Оскільки у нас всі взаємовідносини та реалізація прав буде проходити у Єдиній електронній системі, само Єдина електронна система не допускатиме, щоб порушувалися правила, визначені на кожному електронному майданчику.

Оскільки у нас за цим слідкуватиме алгоритм, а не Влада. Влада тільки визначатиме правила, які розробники прописують в алгоритмі системи та слідкуватимуть за безпекою та резервуванням даних, покращенням системи. Оскільки розробниками та гарантами безпеки системи будуть провідні компанії світу, про що ми говорили за розглядом відповідного рішення, для яких репутаційні ризики – це крах всього бізнесу у світі, система працюватиме надійно, без зловживань. Ми вже говорили про «красоту» цієї системи раніше, про прозорість цієї системи та забезпечення вільної та максимально повної конкуренції, де Держава не може ніяк втручатися, окрім як змінювати правила для всіх.

У цієї системи всі виконуватимуть свої зобов’язання, бо система інформуватиме кожного про рейтинг виконання своїх зобов’язань кожним. Не виконувати свої зобов’язання, брати на себе такі зобов’язання, за якими є сумнів щодо виконання, надавати партнеру неякісний товар, нікому не вигідно, бо якщо погіршується твій рейтинг, тобі важче продавати, тобі важче отримати кредити.

Звичайно хтось буде шукати можливості зловживання, але алгоритм порівнюватиме операції кожного з операціями інших та якщо такі операції відхилятимуться від загальних, система зберігатиме історію цих операцій у реєстрі підозрілих операції, доступ до яких будуть мати приватні детективні агентства.

Приватні детективні агентства, це розслідувачі, які отримають ліцензію, за виконанням ліцензійних умов та матимуть доступ до реєстру підозрілих операцій у Єдиній електронній системі, або можуть виконувати Державне замовлення у розслідуванні, або приватне замовлення у розслідуванні. Вони так само рейтингуватимуться, а тому в Україні буде також і ринок цієї послуги. За всіма виявленими порушеннями, приватні розслідувачі отримуватимуть винагороду 30% від виявленого порушення.

У цьому випадку Державі не потрібно тримати прокуратуру, а вигідніше та ефективніше наймати приватних детективних агентств, або одразу декілька приватних детективних агентств та сплачувати послуги тим, хто найкраще виконає замовлення Держави, або розподілити винагороду за ними за вкладом кожного у справу. Це значить, що будь-які голосні порушення розслідуватимуться швидко та якісно. А тому порушувати правила в Україні стане невигідним. Підкупити одне детективне агентство звичайно можна, хоча це дорого, бо тоді потрібно платити більше за 30% визначеного порушення, але навіть якщо таке станеться й цьому агентству байдуже на втрату ліцензії, з’являться багато інших агентств, всіх не купиш.

Державі вигідно створити конкуренцію між приватними детективними агентствами та слідчими поліції. Тому Держава триматиме таких слідчих, але це будуть якісні слідчі, яких найматимуть серед кращих за рейтингом на ринку. А тому Держава може в рази зменшити кількість поліції, бо за більшістю правопорушень слідкуватиме Єдина електронна система, бо нікому невигідно порушувати правила, бо знижається рейтинг особи у системі за порушеннями, бо у нас висока конкуренція серед приватних детективних агентств за правопорушення. Зменшення в рази кількість поліції, дає можливість збільшити в рази зарплати цим якісним детективам. У цих слідчих так само буде рейтинг у поліції за справами, які доведені до результату. За погіршенням рейтингу із поліції звільнятимуть 15% гірших. Ці слідчі, окрім конкуренції із приватними детективними агентствами за виявлення правопорушень в Україні за винагороду 30% від розміру такого порушення, виконуватимуть зобов’язання Держави за будь-якими справами, за якими звертатимуться громадяни та бізнес до поліції. А тому справами громадян та бізнесу займатимуться кращі детективи, які змагатимуться за свій рейтинг. Питання вирішуватимуться швидко та якісно, права інвестора захищені!

Післямова

Пані та панове, система потребує не реформи, а зміни форми!

З повагою,
Лідер політичного руху «ІНШІ»
Сергій Курдюков

(050)325-32-21

 

перейти на головну сторінку

Грошова допомога Волонтерська допомога